Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

SOCHA V HLÍNĚ / KERAMICKÁ PLASTIKA / STUDIO KOHOUTOV

kdy
5.9.2022
-
21.10.2022
od
17:00
do
17:00
Výstava k 30. výročí existence Keramického studia Jarmily Tyrnerové v Kohoutově

Výstava připomíná a částečně vizuálně zachycuje významnou aktivitu na poli české keramické tvorby –⁠ 30. let fungování Keramického studia Jarmily Tyrnerové v Kohoutově, 

SOCHA V HLÍNĚ, připravované jednou z hlavních a nejdéle sloužících lektorek studia Jindrou Vikovou, která inspirovala ve svých mnoho let běžících workshopech mnoho talentovaných studentů. Šlo samo sebou o dospělé, často i výtvarníky jiných oborů, nebo designéry, kteří však v jejích kurzech hledali vyjádření sama sebe při zadání různých zastřešujících témat, pod nimiž ten který kurz probíhal.

Zakladatelka a ředitelka Kohoutovského studia Jarmila Tyrnerová poctila právě Jindru Vikovou svou žádostí, aby výročí připomněla výstavou výběru od studentů jejího ,,ateliéru". Výběr vystavujících bude doplněn ukázkami prací některých zahraničních keramiků z mezinárodní minikolekce Kohoutovkého studia. Jde o práce menších rozměrů, mnozí autoři však jsou v oboru keramiky již slavnými jmény, např.: Ulla Viotti, Enrique Mestre, Klaus Lehman, Michael Flynn … a další. Proto se tento výběr nazývá: International "Mini - Collection".

Výstava proběhne nejprve v Kolíně a později v Jaroměřském muzeu. K výstavě je chystán tištěný katalog.

SOCHA V HLÍNĚ / KERAMICKÁ PLASTIKA / STUDIO KOHOUTOV
kategorie Výstava
kde Kolín
kdy 5.9.2022
od 17:00
do 17:00
kontakt obchod@divadlokolin.cz
Diskuze