Cookies

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku Více informací

Václav Kugler

Václav Kugler - Členské foto
Ve hlíně je pravda.

Keramika srdcem

Působím v Praze, v rámci komunitního Bar/áku. Je to na Florenci, Za poříčskou branou.

Aktuálně dělám vše možné najednou. Stále rozvíjím sdílenou keramiku na Florenci, připravuji kurzy, vybavuji prostor, vymýšlím, jak to nejlépe uspořádat. Mezi tím se snažím také sám točit a vyrábět keramiku a stíhat zakázky, které se postupně scházejí. Do toho připravuji web keramikum a a mám na starost výkonné řízení tohoto spolku.

Jako slepý k houslím, jak se říká. Má bývalá šéfová viděla předvádění rychlé dřevopece a přála si takovou v Toulcově dvoře mít. Sehnali jsme peníze a pec nám postavil Petr Toms. Prázdnou pec nejde vypálit a tak jsem se spřátelil se dvěma točířkami. Pec někdo musí obsluhovat, tak jsem se to naučil. Pak už jsem tomu propadl, uspořádal nějaké točířské kurzy. Poté co jsem vyhořel jako manažer, jsem se rozhodl pracovat rukama a keramika byla pro mě jasná volba. Pak přišla vlastní dílna, kurzy a zakázky.

Asi touha po komplexním pochopení fungování věcí. Vždycky jsem měl rád chemii a fyziku, na vysoké přibyla geologie a pedologie. V keramice se to snoubí a vzniká nádoba. To nemluvím o výtvarných a uměleckých sklonech, které se také objevují. Vše je nesmírně široké a to mě baví.

Teď už i proto abych se uživil. Jinak ale pro to, že mě nejvíc baví ze všeho, co jsem dosud poznal. Pak také pro to, že ostatním umožňuje najít soustředění, chvíli klidu, novou cestu, sebevyjádření. Moc se mi líbí model sdílení dílny. Přináší to synergii a mnohem rychlejší rozvoj všem.

Stal jsem se dokonce zakládajícím členem a předsedou. Přináší mi to další rozvoj a posunutí mých hranic a možností. Přináší mi to uplatnění všeho, co jsem se v neziskovém sektoru naučil. Zkouším to spolu s ostatními přetavit v založení a rozjezd funkční platformy pro keramiku v ČR.

Kontaktní údaje
adresa vaší dílny nebo místa, kde tvoříte Za Poříčskou branou 7, Praha
e-mail / telefon vaclav@keramikasrdcem.cz / +608 658 320
vlastní webové stránky http://keramikasrdcem.cz/
Sociální sítě
Diskuze